Make your own free website on Tripod.com

Home

Sporti | Citate dhe fjale te urta | Counter - Strike | Klipe, lojera dhe lajme nga bota e artit | Foto cullake nga bota e artit | Lajme ditore | Humor | Muzika | Contact Me
Mirė se vini
Humor

Ne kete faqe do te kete foto komike,fjalor te ndryshem dhe shtosa...

baba klinton.jpg

Takohen nje kroat dhe nje serb dhe ia fillojne bisedes
serbi: urra, urra juve ju ka vdeke kryetari
kroati: urra, urra juve kurr nuk ka me ju deke
-------------------------------------------------
Si i thojne boshnjaket basketbollistit
--BASKETBALIJA....
-------------------------------------------------
Shkon njė fėmijė nė shitore dhe pyet:
-A keni bukė tė ftohtė?
-Kemi!
-Pse nuk e gjuani?.
-------------------------------------------------
Bisedojnė tre shokė. Njėri thotė:
-Nesėr do tė bjerė borė.
I dyti thotė:
-Unė dėgjova se nesėr temperatura do tė jetė mbi 40 gradė celsius.
I treti pasi dėgjon mirė, thotė:
Ooooo kush do tė pastrojė borėn nė atė temperaturė!!!
-------------------------------------------------
Bisedojnė dy policė:
-E din se nė New York nė ēdo dhjetė minuta shkelet njė grua!
-Po si mund tė durojė ajo ashtu?
-------------------------------------------------
Kush ėshtė mė i marrė se polici?
Polici rezervist.
-------------------------------------------------
Shėtiten dy programerė dhe rrugės takojnė njė vajzė.
-Properties tė mira paska kjo a?
-Po, por me duket se ėshtė vetėm Read only!
-------------------------------------------------
- Ēka kėrkojnė bjondet nė fund tė detit?
- Ato kėrkojnė Leonardo Di Caprion-n ( nga Titanic- u i fundosur)
-------------------------------------------------
- Pėrse nuk dijne bjondet tė bėjnė katrorė akulli ?
- Pasi qė nuk kanė recept.
-------------------------------------------------
- Pas dhjetė vitete do te kete njė demonstratė tė madhe tė bjondeve! Pse?
- Pasi qė tek atėherė do ti kenė kuptuar, vicat qė tani bėhen nė lidhje me to.
-------------------------------------------------
- Pėrse merr bjondja shkallėt e drurit kur ajo shkon nė vetėshėrbim?
- Pasi qė ajo dikund ka ndėgjuar , se ēmimet ishin shumė tė larta.
-------------------------------------------------
- Pėrse rrallė bjondet infektohen me AIDS?
- Pasi qė edhe viret kanė atė krenarinė e tyre dhe nuk vendosen gjithkund.
-------------------------------------------------
- E pyesin njė grua nė moshė , e cila nuk ishte martuar?
- Pse nuk po martohesh ?
- Pergjigjet ajo: Po pse tė martohem , kur nė shtėpi kam njė qen qė leh, njė papagaj qė shahet , njė oxhak qė tymon dhe njė macė qė nuk bėn asgjė.
-------------------------------------------------
- Pyet mėsuesi nxėnėsin: Nga cili shtet vjen ti?
- Nxėnėni pėrgjigjet: nga ēekoslovakia! ?
- Po mirė ajt pra na e lexo shkronjė pėr shkronje!
- Nxėnėsi : Jo po i lindur jam nė Hungari.
-------------------------------------------------
Si provon njė blondinė tė mbysė njė zog?
E gjuan nga ballkoni
-------------------------------------------------
Shkoni tė hėnėn nė punė dhe takoni njė blondinė duke qeshur. Ēka mendoni pėrse?
Pasi qė tė premtėn ia ka treguar asaj dikush njė vic.
-------------------------------------------------
Njė njeri i mbushur frym hyri nė njė dyqan ngjyre.
A ėshtė e zeza ngjyrė ?
Po tha shitėsi. Njeriu dual jashtė kurse gruaja e tij hyri mbrenda:
A ėshtė e bardha ngjyrė?
Po, tha shitėsi.
Gruaja vrapoi dhe i tha burrit:
A tė thash qė e kemi TV-nė me ngjyra.
-------------------------------------------------

Kėtu janė disa pyetje qė nuk duhet ti bėni.
-------------------------------------------------

Pėr ēfarė arsye shiten cigaret nė pompė tė benzinit kur aty nuk guxon tė pish duhan?

Pėr ēfarė arsye nuk i ndėrtojnė aeroplanat me tė njėjtin material si kutija e zeza, ajo asnjėherė nuk u prish deri mė tani!!!

Pėr ēfarė arsye ėshtė fjala shkurtimisht aq e gjatė?

Nėse bėhet dridhja e tokės nė mars si do tė thuhet atėherė?

Pėr ēfarė arsye nuk ka ushqim tė macave me shije miu?

Nėse njeriu e ka prejardhjen prej majmunėve, pėr ēka i kemi majmunėt pra?

Nėse temperatura ėshtė 0 gradė celzius, e nesėr do tė jetė edhe aq mė ftohtė, - Sa do tė jetė temperatura?

Pėr ēfarė arsye tė pyesin magjistarėt se si quhesh ,kur ata dijnė tė ti lexojnė mendėt?
-------------------------------------------------

Hasa e mėsonte Hysėn se si tė pėrdorė bombėn e dorės:
Hasa: E hjek siguresėn, pret deri nė tre dhe pastaj e gjuan bombėn . A ke kuaptuar?
Hysa: Po more qysh jo.
Pas disa minutave del Hysa pa duar dhe thotė: Paska qenė e prishur kjo bombė , pasi qė ora tregonte qė ėshtė ende 2 e dhjetė minuta , e kjo kėrsiti.
-------------------------------------------------

-------------------------------------------------

-------------------------------------------------

Njė burrė don tė kėrcen nga dritarja dhe papritmas hyn gruaja e tij dhe i thotė:
Merre edhe bėrllokun me veti!
-------------------------------------------------
Njė burrė nė moshė mbanė derėn hapur deri sa njė grua tė kalojė. I drejtohet ajo :
Ju nuk keni nevojė ta mbani derėn hapur vetėmse unė jam grua.
Nuk po e mbajė unė derėn vetėm pse ju jeni grua por po e mbajė pasi qė unė jam gentleman.
-------------------------------------------------
Ajo : ēka po mė vini tanė kohėn pas?
Ai: Tash pasi qė e kthyet kokėn , po e pyes edhe unė vetėn ......!!!!!!
d.mth. shumė femėr e bukur ka qenė ajo!
-------------------------------------------------
Ajo : I dashur , nė punė mė kanė thėnė disa kolegė se i kam kėmbėt shumė tė bukura.
Ai: ( bėhet pak nervoz ): Aha kėshtu , a nuk thanė ata asgjė pėr vithet e trasha?
Ajo : Jo pėr ty nuk kemi pasė fjalėn fare.
-------------------------------------------------
Austrian Press Agentur lajmėron: Pėrmbi Wienė ėshtė rrėzuar njė aeroplan njėmotorik dhe ka rėnė mbi varrezat e qytetit. Deri mė tani janė gjetur mbi 300 kufoma. Luten tė gjithė pėr identifikimin e tyre.
-------------------------------------------------
Del njėri nga apoteka dhe niset pėr shtėpi.Kur papritmas i vrapon shitėsi atij dhe i thotė: Mė falni ju ma parė blejtėt njė kuti aspirin e unė ju kam dhėnė barallgin? Po pėrgjigjet njeriu po ku ėshtė problemi? Barallgini ėshtė 2 lek mė i shtrenjtė.
-------------------------------------------------
Pyet njė fėmijė : Mami qė sa kohė je e martuar me babin?
Qė dhjetė vjet - pėrgjigjet ajo.
Mami e edhe sa vjet duhet tė rrishė me te?
NO COMMENT!
-------------------------------------------------
I thotė fqinja fqinjės tjetėr: 3 vjet pas martesės sonė ka vdekur burri im.
Thotė e dyta: Mirė pra shumė, bile nuk ėshtė dashur tė vuaj gjatė.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klikoni ketu per te lexuar me shume shtosa